S

ombreno                   11/06/06                       “Trofeo Gimondi Junior"
 

5a PROVA “OROBIE CUP JUNIOR”
 

   
     
  G1  
1 Meraviglia Manuele G.S. Tirano Velo
2 Baglioli Andrea Alpin Bike Sondrio
3 Cucchi Matteo Talamona Sport Team
4 Picco Alessandro Bicimania Lissone Mountain Bike
5 Curti Matteo U.S: Grosio Cecini Sport
6 BELLONI KEVIN SCUOLA MTB S.PAOLO D'ARGON
7 Motalli Giovanni F. U.S: Grosio Cecini Sport
8 DILEO NICOLA SCUOLA MTB F. GIMONDI
9 Pini Loris U.S: Grosio Cecini Sport
10 PELLEGATTA FILIPPO TEAM OLIVETO
11 MAINI FEDERICO G. S. Cicloteam Nembro
12 Nana Michele Alpin Bike Sondrio
13 Bardea Mauro Alpin Bike Sondrio
14 VILLA RICCARDO TREALBE
15 PESCIALLI RAUL TEAM OLIVETO
16 CAPELLI PIETRO BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB S.P.
17 PIFFERI MARTINO G.S. ALZATE BRIANZA
18 COLOMBELLI MICHELE G.S. CICLOTEAM NEMBRO
19 BRUGNETTI LUIGI SCUOLA MTB S.PAOLO D'ARGON
     
1 TRINCA COLONEL MONICA U.S: Grosio Cecini Sport
2 FOGNINI ALESSIA Talamona Sport Team
3 MORO KATIA G.S. CICLOTEAM NEMBRO
     
     
  G2  
1 Franzini Fabio U.S: Grosio Cecini Sport
2 Pedrotti Samuele Alpin Bike Sondrio
3 Pini Alessandro U.S: Grosio Cecini Sport
4 BRUGNETTI MATTEO BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB S.P.
5 PEDRALI DAVIDE BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB S.P.
6 Bardea Federico Alpin Bike Sondrio
7 Lucotti Fabio Destro Pavia
8 Villa Davide Scuola MTB F. Gimondi
9 ZUMPANO ANDREA BUSTO GAROLFO
10 ZINI STEFANO POL. COM.LE GHISALBESE SEZ.CICLISMO
11 MUTTI DAVIDE TEAM BIKE TRESCORE
12 MERIS FRANCESCO G.S. CICLOTEAM NEMBRO
13 VAVASSORI DAVIDE SCUOLA MTB F.GIMONDI ORAT.SOMBRENO
14 PEDRONI GIANLUCA POL. COM.LE GHISALBESE SEZ.CICLISMO
15 GIULIANI THOMAS BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB S.P.
16 CARDAMONE NICOLA TEAM OLIVETO
17 Acerboni Fabio SCUOLA MTB S.PAOLO D'ARGON
18 MARCHETTI ANDREA POL. COM.LE GHISALBESE SEZ.CICLISMO
     
1 BRUGNETTI ALESSIA BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB S.P.
2 CROTTI ANNA BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB S.P.
3 PIAZZALUNGA GLORIA SCUOLA MTB F.GIMONDI ORAT.SOMBRENO
4 BERETTA SARA SCUOLA MTB S.PAOLO D'ARGON
5 Della Morte Matilde G.S. Tirano Velo
6 CARMINATI GIADA POL. COM.LE GHISALBESE SEZ.CICLISMO
7 MINUSCOLI CAMILLA SCUOLA MTB S.PAOLO D'ARGON
     
     
  G3  
1 Faldrini Alessandro Alpin Bike Sondrio
2 Vairetti Oscar Talamona Sport Team
3 ROSSI GIORGIO G.S. CICLOTEAM NEMBRO
4 GIACOMELLI ALAN U.S: Grosio Cecini Sport
5 GASPARINI DAVIDE SCUOLA MTB F.GIMONDI ORAT.SOMBRENO
6 FERRARIO ANDREA TEAM OLIVETO
7 Caneva Mauro Talamona Sport Team
8 MANDELLI FEDERICO PAVAN FREE BIKE
9 MORO MATTEO G.S. CICLOTEAM NEMBRO
10 RAVELLI MAURIZIO Talamona Sport Team
11 Castelli Diego Scuola MTB F. Gimondi
12 BAGGI ISACCO BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB S.P.
13 Carcaci Davide Team Oliveto
14 MAZZA FEDERICO G.S. CICLOTEAM NEMBRO
15 BORDOGNA SIMONE SCUOLA MTB S. PAOLO D'ARGON
16 ANNONI PATRIK SCUOLA MTB S.PAOLO D'ARGON
17 Bruschi Matteo BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB S.P.
18 RECALCATI CRISTIAN BICIMANIA LISSONE MONTAIN BIKE
19 MAZZUCCHETTI DAVIDE SCUOLA MTB F.GIMONDI ORAT.SOMBRENO
20 Maver Daniele Scuola MTB F. Gimondi
21 PIFFERI TOMMASO G.S. ALZATE BRIANZA
22 BERETTA CARLO SCUOLA MTB F.GIMONDI ORAT.SOMBRENO
23 Bianchi Ramon Polisportiva Comunale Ghisalbese
     
1 MEDA RITA TEAM OLIVETO
2 AGOSTINALI BEATRICE G.S. Tirano Velo
3 Cometti Alessia BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB S.P.
4 Dileo Michela Scuola MTB F. Gimondi
5 SACCHI MARTA PAVAN FREE BIKE
6 GILARDONI CHANTAL TEAM OLIVETO
     
     
  G4  
1 Martinelli Nicola G.S. Tirano Velo
2 Galimberti Marco G.S. Tirano Velo
3 Cucchi Michele Talamona Sport Team
4 CAPELLI DAVIDE BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB S.P.
5 MERIS MARIO G.S. CICLOTEAM NEMBRO
6 Della Morte Stefano G.S. Tirano Velo
7 COLOMBO ARTURO BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB S.P.
8 TASSETTI DANIEL SCUOLA MTB F.GIMONDI ORAT.SOMBRENO
9 ROTA FABRIZIO TEAM OLIVETO
10 BERETTA ANTONIO SCUOLA MTB S.PAOLO D'ARGON
11 Binda Alessandro Team Oliveto
12 MAZZOLENI FRANCESCO BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB S.P.
13 QUARONI  LUCA BUSTO GAROLFO
14 COLOMBELLI PAOLO G.S. CICLOTEAM NEMBRO
15 POZZONI GIOVANNI POL. CALUSCHESE
16 TASSETTI THOMAS BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB S.P.
17 BELLONI MICHELE SCUOLA MTB S.PAOLO D'ARGON
18 PREVITALI JIMMY G.S. ALMENNO S.B.
19 BOLIS DAVIDE BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB S.P.
     
1 Galimberti Chiara G.S. Tirano Velo
2 TEOCCHI CHIARA BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB S.P.
3 CARELLI SARA SCUOLA MTB F.GIMONDI ORAT.SOMBRENO
4 Benedusi Bruna Team Alba Orobia Bike
5 SALVETTI DANIELA SCUOLA MTB F.GIMONDI ORAT.SOMBRENO
     
     
  G5  
1 Barri Federico Talamona Sport Team
2 Bertolini Gioiele Talamona Sport Team
3 Bagioli Nicola Alpin Bike Sondrio
4 Sassella Giorgio US Grosio Cecini Sport
5 BOFFELLI CRISTIAN SCUOLA MTB F.GIMONDI ORAT.SOMBRENO
6 Trinca Colonel Michele US Grosio Cecini Sport
7 GANDOLA LUCA TEAM OLIVETO
8 PREVITALI YURI G.S. ALMENNO S.B.
9 De Barba Fernando US Grosio Cecini Sport
10 ZANOLETTI LUCA G.S.CICLOTEAM NEMBRO
11 GIANOTTI CRISTIAN A.S.D. TEAM ALBA OROBIA BIKE
12 TADDIA FRANCESCO BICIMANIA LISSONE MOUNTAIN BIKE
13 TADDIA ALESSANDRO BICIMANIA LISSONE MOUNTAIN BIKE
14 BONFANTI DANIELE A.S.D. TEAM ALBA OROBIA BIKE
15 ARMELLINI OMAR BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB S.P.
16 VALOTI STEFANO G.S. CICLOTEAM NEMBRO
17 WILSON BRIAN N.T.
18 GOTTI GABRIELE BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB S.P.
19 TASSETTI MICHELE BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB S.P.
20 BOSIS RODOLFO POL.COM.LE GHISALBESE SEZ.CICLISMO
21 DOLFIN STEFANO BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB S.P.
22 CATTANEO SIMONE G.S. CICLOTEAM NEMBRO
23 ORSINI STEFANO G.S. CICLOTEAM NEMBRO
24 COMETTI DANIELE SCUOLA MTB F.GIMONDI ORAT.SOMBRENO
25 PEZZOTTA DANIELE SCUOLA MTB S.PAOLO D'ARGON
26 CAMPANA MATTEO POL.COM.LE GHISALBESE SEZ.CICLISMO
27 MAGNI LUCA SCUOLA MTB S.PAOLO D'ARGON
28 MAGNI ANDREA SCUOLA MTB S.PAOLO D'ARGON
29 MANZINALI GABRIELE SCUOLA MTB F.GIMONDI ORAT.SOMBRENO
30 ROTA MARCO SCUOLA MTB S.PAOLO D'ARGON
     
1 Fontana Jenny G.S. Tirano Velo
2 Mazza Alessia G.S. Tirano Velo
3 VEDOVATI GIULIA G.S. CICLOTEAM NEMBRO
4 TASSETTI MIRIANA BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB S.P.
     
     
  G6  
1 Bardea Davide Alpin Bike Sondrio
2 MANIERO DAVIDE BICIMANIA LISSONE MOUNTAIN BIKE
3 Fabani Saverio Talamona Sport Team
4 MAZZA FRANCESCO G.S. CICLOTEAM NEMBRO
5 BATTAGLIA ALEX BIKERS PETOSINO
6 Cavalli Manuel Bicimania Lissone Mountain Bike
7 CIACCIO MATTIA A.S.D. TEAM ALBA OROBIA BIKE
8 MANZONI ENRICO A.S.D. TEAM ALBA OROBIA BIKE
9 ALIPRANDI ANDREA BICIMANIA LISSONE MOUNTAIN BIKE
10 ACONE LORENZO BICIMANIA LISSONE MOUNTAIN BIKE
11 ROSSATO FRANCESCO BIKERS PETOSINO
12 TREMOLADA LORENZO BICIMANIA LISSONE MOUNTAIN BIKE
     
1 GALLIANI MARTINA BICIMANIA LISSONE MOUNTAIN BIKE
2 CUSINI ARIANNA A.C. LIVIGNO
3 Della Morte Veronica G.S. Tirano Velo
4 MAGRI VITTORIA SCUOLA MTB S. PAOLO D'ARGON
5 MANENTI ISABELLA SCUOLA MTB S.PAOLO D'ARGON