S

orisole                   21/05/06       “  3A BABY  BIKE 2°Tr Boffy Graph”

2a PROVA “OROBIE CUP JUNIOR”
 

                    

 

 

     
Categoria: G1    
       
Pos Cognome Nome Squadra
1 Baglioli Andrea Alpin Bike Sondrio
2 Meraviglia Manuele G.S. Tirano Velo
3 Cucchi Matteo Talamona Sport Team
4 Picco Alessandro Bicimania Lissone Mountain Bike
5 Curti Matteo U.S: Grosio Cecini Sport
6 Pennati Mauro Bicimania Lissone Mountain Bike
7 Nana Michele Alpin Bike Sondrio
8 Pescialli Raul Team Oliveto
9 Capelli Pietro Bikers Petosino Scuola MTB S. P.
10 Quaroni Riccardo Busto Garolfo
11 Motalli Giovanni F. U.S: Grosio Cecini Sport
12 Bardea Mauro Alpin Bike Sondrio
13 Belloni Kevin Scuola MTB S. Paolo d'Argon
14 Dileo Nicola Scuola MTB F. Gimondi
15 Pini Loris U.S: Grosio Cecini Sport
16 Maini Federico G. S. Cicloteam Nembro
17 Villa Riccardo Tre Albe
18 Brugnetti Luigi Scuola MTB S. Paolo d'Argon
19 Cometti Matteo Scuola MTB F. Gimondi
       
       
Pos Cognome Nome Squadra
1 Trinca Colonel Monica U.S: Grosio Cecini Sport
2 Cecini Benedetta U.S: Grosio Cecini Sport
3 Moro Katia G. S. Cicloteam Nembro
4 Fognini Alessia Talamona Sport Team
       
       
Categoria: G2    
       
Pos Cognome Nome Squadra
1 Brugnetti Matteo Bikers Petosino Scuola MTB S. P.
2 Franzini Fabio U.S: Grosio Cecini Sport
3 Pedrotti Samuele Alpin Bike Sondrio
4 Pedrali Davide Bikers Petosino Scuola MTB S. P.
5 Pini Alessandro U.S: Grosio Cecini Sport
6 Zumpano Andrea Busto Garolfo
7 Zini Stefano Polisportiva Comunale Ghisalbese
8 Bardea Federico Alpin Bike Sondrio
9 Lucotti Fabio Destro Pavia
10 Vavassori Davide Scuola MTB F. Gimondi
11 Togni Gabriele Bikers Petosino Scuola MTB S. P.
12 Mutti Davide Teambike Trescore
13 Villa Davide Scuola MTB F. Gimondi
14 Giuliani Thomas Bikers Petosino Scuola MTB S. P.
15 Belotti Mattia G. S. Cicloteam Nembro
16 Acerboni Fabio Scuola MTB S. Paolo d'Argon
17 Beretta Andrea Scuola MTB F. Gimondi
18 Pecis Matteo Teambike Trescore
19 Pedroni Gianluca Polisportiva Comunale Ghisalbese
20 Marchetti Andrea Polisportiva Comunale Ghisalbese
21 D'antoni Nadir Nicola Scuola MTB S. Paolo d'Argon
       
       
Pos Cognome Nome Squadra
1 Brugnetti Alessia Bikers Petosino Scuola MTB S. P.
2 Piazzalunga Gloria Scuola MTB F. Gimondi
3 Beretta Sara Scuola MTB S. Paolo d'Argon
4 Della Morte Matilde G.S. Tirano Velo
       
       
Categoria: G3    
       
Pos Cognome Nome Squadra
1 Vairetti Oscar Talamona Sport Team
2 Zanoletti Nicola G. S. Cicloteam Nembro
3 Faldrini Alessandro Alpin Bike Sondrio
4 Rossi Giorgio G. S. Cicloteam Nembro
5 Ferrario Andrea Team Oliveto
6 Mandelli Federico Pavan Free Bike
7 Caneva Mauro Talamona Sport Team
8 Gasparini Davide Scuola MTB F. Gimondi
9 Moro Matteo G. S. Cicloteam Nembro
10 Vismara Davide G. S. Cicloteam Nembro
11 Baggi Isacco Bikers Petosino Scuola MTB S. P.
12 Carcaci Davide Team Oliveto
13 Bruschi Matteo Bikers Petosino Scuola MTB S. P.
14 Leidi Kevin Scuola MTB S. Paolo d'Argon
15 Bordogna Simone Scuola MTB S. Paolo d'Argon
16 Mostosi Thomas Bikers Petosino Scuola MTB S. P.
17 Castelli Diego Scuola MTB F. Gimondi
18 Mazza Federico G. S. Cicloteam Nembro
19 Annoni Patrik Scuola MTB S. Paolo d'Argon
20 Carminati Luca Scuola MTB S. Paolo d'Argon
21 Manazzale Mattia Bikers Petosino Scuola MTB S. P.
22 Bianchi Ramon Polisportiva Comunale Ghisalbese
23 Ruga Michele Talamona Sport Team
24 Maver Daniele Scuola MTB F. Gimondi
       
       
Pos Cognome Nome Squadra
1 Cometti Alessia Bikers Petosino Scuola MTB S. P.
2 Genetti Elisa G.S. Tirano Velo
3 Ferrario Sara Team Oliveto
4 Dileo Michela Scuola MTB F. Gimondi
5 Gilardoni Chantal Team Oliveto
       
       
Categoria: G4    
       
Pos Cognome Nome Squadra
1 Galimberti Marco G.S. Tirano Velo
2 Caspani Federico US Grosio Cecini Sport
3 Martinelli Nicola G.S. Tirano Velo
4 Cucchi Michele Talamona Sport Team
5 Capelli Davide Bikers Petosino Scuola MTB S. P.
6 Della Morte Stefano G.S. Tirano Velo
7 Colombo Arturo Bikers Petosino Scuola MTB S. P.
8 Amati Claudio Bicimania Lissone Mountain Bike
9 Tassetti Daniel Scuola MTB F. Gimondi
10 Rota Fabrizio Team Oliveto
11 Quaroni Luca Busto Garolfo
12 Mazzoleni Francesco Bikers Petosino Scuola MTB S. P.
13 Magri Francesco Scuola MTB S. Paolo d'Argon
14 Binda Alessandro Team Oliveto
15 Gamba Elia Bikers Petosino Scuola MTB S. P.
16 Sonzogni Davide Bikers Petosino Scuola MTB S. P.
17 Casarico Marco Bicimania Lissone Mountain Bike
18 Beretta Antonio Scuola MTB S. Paolo d'Argon
19 Bardea Silvio Alpin Bike Sondrio
20 Belloni Michele Scuola MTB S. Paolo d'Argon
21 Tassetti Thomas Bikers Petosino Scuola MTB S. P.
22 Previtali Jimmy G. S. Almenno S. B.
23 Merisio Claudio U. S. C. Caravaggio MTB
24 Colombelli Paolo G. S. Cicloteam Nembro
       
       
Pos Cognome Nome Squadra
1 Galimberti Chiara G.S. Tirano Velo
2 Teocchi Chiara Bikers Petosino Scuola MTB S. P.
3 Benedusi Bruna Team Alba Orobia Bike
4 Mariani Michela Maria Bicimania Lissone Mountain Bike
5 Martinelli Cristina G.S. Tirano Velo
6 Morbi Margherita Teambike Trescore
       
       
Categoria: G5    
       
Pos Cognome Nome Squadra
1 Barri Federico Talamona Sport Team
2 Trinca Colonel Michele US Grosio Cecini Sport
3 Bertolini Gioiele Talamona Sport Team
4 Sassella Giorgio US Grosio Cecini Sport
5 Boffelli Cristian Scuola MTB F. Gimondi
6 Zanoletti Luca G. S. Cicloteam Nembro
7 Bagioli Nicola Alpin Bike Sondrio
8 Gandola Luca Team Oliveto
9 De Barba Fernando US Grosio Cecini Sport
10 Valoti Stefano G. S. Cicloteam Nembro
11 Gianotti Cristian Team Alba Orobia Bike
12 Gotti Gabriele Bikers Petosino Scuola MTB S. P.
13 Armellini Omar Bikers Petosino Scuola MTB S. P.
14 Previtali Jury G. S. Almenno S. B.
15 Cattaneo Simone G. S. Cicloteam Nembro
16 Valsecchi Lorenzo Bikers Petosino Scuola MTB S. P.
17 Palotti Matteo Alpin Bike Sondrio
18 Bosis Rodolfo Polisportiva Comunale Ghisalbese
19 Tirloni Michele Polisportiva Comunale Ghisalbese
20 Cometti Daniele Scuola MTB F. Gimondi
21 Orsini Stefano G. S. Cicloteam Nembro
22 Tassetti Michele Bikers Petosino Scuola MTB S. P.
23 Campana Matteo Polisportiva Comunale Ghisalbese
24 Bonfanti Daniele Team Alba Orobia Bike
25 Rota Marco Scuola MTB S. Paolo d'Argon
       
       
Pos Cognome Nome Squadra
1 Fontana Jenny G.S. Tirano Velo
2 Mazza Alessia G.S. Tirano Velo
3 Vedovati Giulia G. S. Cicloteam Nembro
4 Tassetti Miriana Bikers Petosino Scuola MTB S. P.
       
       
Categoria: G6    
       
Pos Cognome Nome Squadra
1 Bardea Davide Alpin Bike Sondrio
2 Capetti Domenico G.S. Tirano Velo
3 Fabani Saverio Talamona Sport Team
4 Mazza Francesco G. S. Cicloteam Nembro
5 Battaglia Alex Bikers Petosino Scuola MTB S. P.
6 Ciamarra Diego Bicimania Lissone Mountain Bike
7 Manzoni Enrico Team Alba Orobia Bike
8 Cavalli Manuel Bicimania Lissone Mountain Bike
9 Seminara Andrea Team Oliveto
10 Meraviglia Marco G.S. Tirano Velo
11 Casiraghi Anthony Team Oliveto
       
       
Pos Cognome Nome Squadra
1 Galliani Martina Bicimania Lissone Mountain Bike
2 Cusini Arianna Associazione Ciclisti Livigno
3 Polti Elisa Team Oliveto
4 Della Morte Veronica G.S. Tirano Velo
5 Morettini Mirea G. S. Cicloteam Nembro