C

osta Volpino                 29/08/2009               “ 5a Girini in Mountain Bike "

12a PROVA “OROBIE CUP JUNIOR 2009”

                   

         
     
CATEGORIA G1      
Class COGNOME E NOME     NOME SOCIETA'
1 BELOTTI NABIN G1 BIKERS PETOSINO
2 DI STEFANO  NICHOLAS G1 SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
3 DENTELLA LORENZO G1 TEAM GALBIATI CORSICO
4 PEDRONI LORENZO G1 GHISALBESE A.S.D.
5 ZAMBELLI GABRIELE G1 BIKERS PETOSINO
6 BRENA RICCARDO G1 SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
7 CATTANEO PAOLO G1 G.S. CICLOTEAM NEMBRO ASD
8 ISELLA  CHRISTIAN G1 PAVAN FREE BIKE ASD
9 ARTINA NICOLA G1 GHISALBESE A.S.D.
10 ABATE SIMONE G1 PAVAN FREE BIKE ASD
11 BERTOCCHI  ANDREA G1 GHISALBESE A.S.D.
         
1 ZANGA MARTA G1F GRUPPO ALPINISTICO NEMBRESE MTB
2 SONZOGNI PAOLA G1F BIKERS PETOSINO
3 BRUGNETTI ALESSANDRA G1F SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
         
CATEGORIA G2      
Class COGNOME E NOME     NOME SOCIETA'
1 COLOMBO ANDREA G2 AXEVO-ALBA OROBIA BIKE ASD
2 CAZZULANI RICCARDO G2 PAVAN FREE BIKE ASD
3 PELLEGRINI MATTIA G2 US CASSINA DE BRACCHI
4 RAVAIOLI MATTIA G2 VILLESE
5 PELLICCIOLI ALEX G2 SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
6 ZANOLETTI DAVIDE G2 VILLESE
7 COLLEONI MAURO G2 VILLESE
8 MARIANI ANDREA G2 LISSONE MTB ASD
9 LAZZARONI GUGLIELMO G2 SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
10 BELOTTI MATTIA G2 GRUPPO ALPINISTICO NEMBRESE MTB
11 TIRONI DAVIDE G2 BIKERS PETOSINO
12 ZUCCHETTI MICHELE G2 G.S. CICLOTEAM NEMBRO ASD
13 MAZZA FILIPPO G2 COLNAGO ARREGHINI
14 ZOIS PIETRO G2 SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
15 BONCINELLI NICOLO' G2 MTB ITALIA
16 BERTOCCHI KEVIN G2 PEIA EDILSTRADE
17 BONAZZI LEONARDO G2 PEIA EDILSTRADE
18 ZANDA  GIOVANNI G2 GHISALBESE A.S.D.
19 CASACCIO YURI G2 TEAM BIKE TRESCORE
         
1 BESTETTI ALESSIA G2F BIKERS PETOSINO
2 PESENTI SAMANTA G2F MAFFIOLETTI TEAM
3 ROTA  NOEMI G2F BIKERS PETOSINO
         
CATEGORIA G3      
Class COGNOME E NOME     NOME SOCIETA'
1 GHILARDI MICHELE G3 BIKERS PETOSINO
2 GRASSI MARCO G3 PAVAN FREE BIKE ASD
3 DELL'ORO MARCO G3 AXEVO-ALBA OROBIA BIKE ASD
4 VALSECCHI ANDREA G3 AXEVO-ALBA OROBIA BIKE ASD
5 ROVERI PAOLO G3 GHISALBESE A.S.D.
6 CATTANEO DAVIDE G3 G.S. CICLOTEAM NEMBRO ASD
7 VAVASSORI SIMONE G3 MTB FELICE GIMONDI
8 MARZOLLA SIMONE G3 LISSONE MTB ASD
9 ROTA LUCIANO G3 SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
10 ARTIFONI PAOLO G3 VILLESE
11 BOSIS ALESSANDRO G3 GHISALBESE A.S.D.
12 GAMBIRASIO IVAN G3 BIKERS PETOSINO
13 MADDINELLI MATTEO G3 SOCIETA' CICLISTICA VALEGGIO VR
         
1 BRENA MARTINA G3F SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
2 CORTINOVIS MARTA G3F BIKERS PETOSINO
         
CATEGORIA G4      
Class COGNOME E NOME     NOME SOCIETA'
1 ZANOTTI JURI G4 AXEVO-ALBA OROBIA BIKE ASD
2 PENNATI MAURO G4 LISSONE MTB ASD
3 CANAL ADOLFO G4 TEAM TODESCO
4 PICCO ALESSANDRO G4 LISSONE MTB ASD
5 CALLONI LORENZO G4 LISSONE MTB ASD
6 COLOMBELLI MICHELE G4 G.S. CICLOTEAM NEMBRO ASD
7 GRITTI MANUEL G4 SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
8 ALGERI STEFANO G4 MTB FELICE GIMONDI
9 COMOTTI DAVIDE G4 VILLESE
10 CONSONNI RICCARDO G4 AXEVO-ALBA OROBIA BIKE ASD
11 BRUGNETTI LUIGI G4 SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
12 PIAZZALUNGA MARCO G4 SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
13 COPPOLINO PERFUMI GIOVANNI G4 SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
14 SCANZI MICHAIL G4 MAFFIOLETTI TEAM
15 CAZZAMALI GABRIELE G4 GAN NEMBRO
16 DE ROBERTIS  DAVIDE G4 TEAM GALBIATI CORSICO
17 MANCINO  ANDREA G4 BIKERS PETOSINO
         
1 GASTOLDI CHIARA G4F BIKERS PETOSINO
2 MARCHESI NICOLE G4F BIKERS PETOSINO
3 SONZOGNI LAURA G4F MAFFIOLETTI TEAM
4 COLBRELLI CAROLA G4F MTB ITALIA A.S.D.
5 GAMBA ELISA G4F BIKERS PETOSINO
         
CATEGORIA G5      
Class COGNOME E NOME     NOME SOCIETA'
1 OLEKSENKO NIKITA G5 SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
2 VAGHI ANDREA G5 LISSONE MTB ASD
3 ZINI  STEFANO G5 GHISALBESE A.S.D.
4 CONTI GIACOMO G5 LISSONE MTB ASD
5 BELOTTI MATTIA G5 BIKERS PETOSINO
6 VAVASSORI DAVIDE G5 MTB FELICE GIMONDI
7 MARCHETTI ANDREA G5 GHISALBESE A.S.D.
8 ACERBONI FABIO G5 SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
9 ZAMBELLI ANDREA G5 BIKERS PETOSINO
10 MARTINELLI MARCO G5 PEDALE PALAZZOLESE A.S.D.
11 DE ROBERTIS ENRICO G5 TEAM GALBIATI CORSICO
12 GIULIANI  THOMAS G5 BIKERS PETOSINO

13

ISELLA ALESSANDRO G5 PAVAN FREE BIKE
         
1 CARMINATI GIADA G5F GHISALBESE A.S.D.
2 PIAZZALUNGA  GLORIA G5F MTB FELICE GIMONDI
3 GUERRERA  MARTINA G5F PAVAN FREE BIKE ASD
         
CATEGORIA G6      
Class COGNOME E NOME     NOME SOCIETA'
1 ROSSI GIORGIO G6 VILLESE
2 GASPARINI DAVIDE G6 MTB FELICE GIMONDI
3 ZANOLETTI NICOLA G6 VILLESE
4 MANDELLI FEDERICO G6 PAVAN FREE BIKE ASD
5 FRATTINI FABRIZIO G6 SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
6 CATTANEO ALESSANDRO G6 SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
7 MAURICI LUCA G6 MAFFIOLETTI TEAM
8 SONZOGNI GIORGIO G6 MAFFIOLETTI TEAM
9 MAZZA FEDERICO G6 COLNAGO ARREGHINI ESERCITO
10 LEIDI KEVIN G6 SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
11 ABATE MATTEO G6 PAVAN FREE BIKE ASD
12 COLBRELLI FEDERICO G6 MTB ITALIA A.S.D.
         
1 SACCHI MARTA G6F PAVAN FREE BIKE ASD
2 CORTI MARLENE G6F AXEVO-ALBA OROBIA BIKE ASD
3 QUADRI GIORGIA G6F MAFFIOLETTI TEAM
4 COMETTI ALESSIA G6F BIKERS PETOSINO
5 FERAZZINI SILVIA G6F SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
         
CATEGORIA ES      
Class COGNOME E NOME     NOME SOCIETA'
1 ZANOLETTI LUCA   ES VILLESE
2 GIANOTTI CRISTIAN   ES AXEVO-ALBA OROBIA BIKE ASD
3 COLOMBO ARTURO   ES POL. SORISOLESE 
4 VALOTI STEFANO   ES VILLESE
5 VALSECCHI SIMONE   ES AXEVO-ALBA OROBIA BIKE ASD
6 BAGGI MATTEO   ES POL. SORISOLESE 
7 PIZZIGONI NICOLA   ES SCUOLA MTB SAN PAOLO
8 GOTTI GABRIELE   ES MAFFIOLETTI TEAM
9 SONZOGNI DAVIDE   ES POL. SORISOLESE 
10 GASPARINI ROBERTO   ES MAFFIOLETTI TEAM
         
CATEGORIA AL      
Class COGNOME E NOME     NOME SOCIETA'
1 MEREGALLI STEFANO   AL AXEVO-ALBA OROBIA BIKE ASD
2 MAZZA FRANCESCO   AL COLNAGO ARREGHINI
3 NAVA ENRICO   AL SCUOLA MTB SAN PAOLO
4 MANZONI ENRICO   AL AXEVO-ALBA OROBIA BIKE ASD
5 CANZI MATTEO   AL AXEVO-ALBA OROBIA BIKE ASD
6 CONSONNI ALESSANDRO   AL AXEVO-ALBA OROBIA BIKE ASD
         
1 COLOMBO GAIA   AF AXEVO-ALBA OROBIA BIKE ASD