C

osta Volpino                 06/09/2015               “ 11a Girini in Mountain Bike "

12a PROVA “OROBIE CUP JUNIOR 2015”

                   

         
     
     
     
1 G1M BONACINA ELIA POL. COM. GHISALBESE A.S.D.
2 G1M BOSSI FRANCESCO SPIRANO CICLISMO
3 G1M BONATI NICOLA BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB - A.S.D.
4 G1M BIGNAMI MATTIA ASD TEAM BRAMATI
5 G1M COKU STEFANO TOKENS CICLI BETTONI COSTA VOLPINO
6 G1M BIGONI DAVID MTB PARRE
7 G1M MORETTI RICCARDO SPEED BIKE SERIO
8 G1M ROTA MARCO BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB - A.S.D.
9 G1M GALLI LORENZO SPEED BIKE SERIO
10 G1M BERGAMINI MARCO ASD TEAM BRAMATI
11 G1M BAIGUINI ANDREA GIUSEPPE TOKENS CICLI BETTONI COSTA VOLPINO
12 G1M DIDONI VANSON PAVAN FREE BIKE ASD
13 G1M SPREAFICO GIORGIO ASD TEAM BRAMATI
14 G1M BETTOSCHI FEDERICO SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
15 G1M IACCARINO LUCA POL. COM. GHISALBESE A.S.D.
16 G1M PETENZI ANDREA TOKENS CICLI BETTONI COSTA VOLPINO
17 G1M BELLANI STEFANO PONTIDA MTB TEAM
18 G1M MARTINELLI ERIK CICLISTI VALGANDINO
19 G1M COLLEONI CLAUDIO OROBIE CUP MTB - A.S.D.
20 G1M PEZZOTTA GABRIELE MTB PARRE
21 G1M CARRARA MARCO GRUPPO ALPINISTICO NEMBRESE MTB
22 G1M BONZI FEDERICO SPEED BIKE SERIO
23 G1M GUERINI MIRKO MTB PARRE
       
1 G1F LANFRANCHI LAURA CICLISTI VALGANDINO
2 G1F VECCHIERELLI MATILDE POL. COM. GHISALBESE A.S.D.
3 G1F DELLA VITE PETRA OROBIE CUP MTB - A.S.D.
4 G1F RIZZI LINDA MTB PARRE
5 G1F DENTELLA GIULIA POL. COM. GHISALBESE A.S.D.
       
1 G2M CAMPANA MARIO CICLISTI VALGANDINO
2 G2M CANALI GABRIELE CICLISTI VALGANDINO
3 G2M BERTULETTI MANUEL MTB PARRE
4 G2M AGAZZI GUGLIELMO PONTIDA MTB TEAM
5 G2M CARMINATI MIRKO POL. COM. GHISALBESE A.S.D.
6 G2M CACCIA LORENZO CICLISTI VALGANDINO
7 G2M VENTURINI MANUEL ASD TEAM BRAMATI
8 G2M RIAL ELIA TEAM GALBIATI  A.S.D.
9 G2M BERETTA MAURIZIO CICLISTI VALGANDINO
10 G2M ISENI MICHELE SPIRANO CICLISMO
11 G2M CADEO RICCARDO POL. COM. GHISALBESE A.S.D.
12 G2M ZANINI FILIPPO BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB - A.S.D.
13 G2M MAFFI MATTEO SPIRANO CICLISMO
14 G2M RINALDI FILIPPO TOKENS CICLI BETTONI COSTA VOLPINO
15 G2M ARNOLDI DANIELE TEAM BIKE ROCKS
16 G2M RIPAMONTI DIEGO SPEED BIKE SERIO
17 G2M BATTAGLIA GIOVANNI SPIRANO CICLISMO
18 G2M LONGHI DANIELE SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
19 G2M CARRARA PAOLO CICLISTI VALGANDINO
20 G2M GUGLIERSI JACOPO MTB INCREA BRUGHERIO ASD
21 G2M MEDICI SIMONE MTB PARRE
22 G2M LANFRANCHI LUCA BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB - A.S.D.
23 G2M RINALDI DAVIDE TOKENS CICLI BETTONI COSTA VOLPINO
24 G2M MAZZOCCO DAVIDE STEFANO TEAM SPREAFICO VELO PLUS
25 G2M POZZI ACHILLE LISSONE MTB ASD
       
1 G2F MAFFEIS CHIARA ASD TEAM BRAMATI
2 G2F ZAMBELLI GIULIA BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB - A.S.D.
3 G2F RAVAIOLI GIULIA OROBIE CUP MTB - A.S.D.
4 G2F PEZZOLI MIRIAM MTB PARRE
5 G2F GUALDI GALLI ESTELLE DESIREE CICLISTI VALGANDINO
6 G2F LUISELLI EVA CICLISTI VALGANDINO
7 G2F ROGGERINI VIOLA MTB PARRE
8 G2F DAVID GIULIA ASD TEAM BRAMATI
       
1 G3M MILESI DAVIDE OROBIE CUP MTB - A.S.D.
2 G3M BRAMATI MARCO ASD TEAM BRAMATI
3 G3M DELLA VITE SAMUELE THOMAS OROBIE CUP MTB - A.S.D.
4 G3M DELLA TORRE CARLO CICLISTI VALGANDINO
5 G3M FACHERIS LUCA SPIRANO CICLISMO
6 G3M MORBIS CHRISTIAN POL. COM. GHISALBESE A.S.D.
7 G3M ARICI RICCARDO SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
8 G3M CRIPPA FEDERICO TEAM SPREAFICO VELO PLUS
9 G3M CARLUCCIO LORENZO POL. COM. GHISALBESE A.S.D.
10 G3M DAMIANI MATTIA POL. COM. GHISALBESE A.S.D.
11 G3M LANFRANCHI THOMAS BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB - A.S.D.
12 G3M RUSSO ROCCO SPEED BIKE SERIO
13 G3M SANA JOSHUA OROBIE CUP MTB - A.S.D.
14 G3M MAGRI FEDERICO SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
15 G3M MARTINELLI FRANCESCO OROBIE CUP MTB - A.S.D.
16 G3M CORTI MATTEO SPEED BIKE SERIO
17 G3M MORETTI ETTORE SPEED BIKE SERIO
18 G3M DENTELLA GABRIELE POL. COM. GHISALBESE A.S.D.
19 G3M NAVA MANUEL SPEED BIKE SERIO
20 G3M FILISETTI DAVIDE GRUPPO ALPINISTICO NEMBRESE MTB
21 G3M ZAMPOLERI CHRISTIAN SPIRANO CICLISMO
22 G3M MARTINELLI ELIA CICLISTI VALGANDINO
23 G3M ZAPPELLA ALESSANDRO SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
24 G3M LILLI FEDERICO OROBIE CUP MTB - A.S.D.
25 G3M RIZZI JURY MTB PARRE
       
1 G3F LANFRANCHI ELISA CICLISTI VALGANDINO
2 G3F TERZI VALERIA TEAM BIKE TRESCORE B. A.S.D.
3 G3F LUISELLI ALICE CICLISTI VALGANDINO
       
1 G4M NAVONI STEFANO ASD TEAM BRAMATI
2 G4M AGAZZI RICCARDO PONTIDA MTB TEAM
3 G4M CASSANI ELIA ASD TEAM BRAMATI
4 G4M BERTULETTI ANDREA LINO PONTIDA MTB TEAM
5 G4M TOMASONI ANDREA SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
6 G4M ARDUINI LEONARDO MTB INCREA BRUGHERIO ASD
7 G4M BRENA ALBERTO SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
8 G4M NORIS LUCA CICLISTI VALGANDINO
9 G4M COLCIAGO JACOPO PAVAN FREE BIKE ASD
10 G4M NALIN TOMMASO PAVAN FREE BIKE ASD
11 G4M BALIA MARCO SPIRANO CICLISMO
12 G4M FERRARA GIORGIO TEAM SPREAFICO VELO PLUS
13 G4M CORAZZA EDOARDO ASD TEAM BRAMATI
14 G4M CASTELLETTI MATTIA PAVAN FREE BIKE ASD
15 G4M NICOLI THOMAS SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
16 G4M BONOMI JACOPO SPEED BIKE SERIO
17 G4M COSTA-STARRICO ANDREA V.C. SOVICO
18 G4M SPATTI FILIPPO CICLI PERACCHI SOVERE A.S.D.
19 G4M BRENA YARIN OROBIE CUP MTB - A.S.D.
       
1 G4F ZANINI PAOLA BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB - A.S.D.
2 G4F TOCCAGNI ANNA POL. COM. GHISALBESE A.S.D.
3 G4F ZAMBELLI GIORGIA BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB - A.S.D.
4 G4F SEGHEZZI MARTINA POL. COM. GHISALBESE A.S.D.
       
1 G5M MAFFEIS MATTEO ASD TEAM BRAMATI
2 G5M FERRANDO DAVIDE BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB - A.S.D.
3 G5M NOVATI JONA MARIA PONTIDA MTB TEAM
4 G5M CANCEDDA EROS PONTIDA MTB TEAM
5 G5M MILESI NICOLAS MTB PARRE
6 G5M PANZA JACOPO PONTIDA MTB TEAM
7 G5M BELLANI GABRIELE PONTIDA MTB TEAM
8 G5M CENNI ANDREA LISSONE MTB ASD
9 G5M MASSA FABIO GS CICLI FIORIN ASD
10 G5M CROCE' NICOLO' MATTIA PONTIDA MTB TEAM
11 G5M CAPOFERRI GABRIELE ASD TEAM BRAMATI
12 G5M CERRI SIMONE G.S.GIOVANI GIUSSANESI A.S.D.
13 G5M LEIDI NICOLA SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
14 G5M UDERZO RAFFAELE PAVAN FREE BIKE ASD
15 G5M PREVITALI CRISTIAN POL. COM. GHISALBESE A.S.D.
16 G5M CRIPPA TOMMASO TEAM SPREAFICO VELO PLUS
17 G5M TEBALDI DANIELE SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
18 G5M AGAZZI LUCA SPIRANO CICLISMO
19 G5M PAGANOTTI THOMAS POL. COM. GHISALBESE A.S.D.
20 G5M PULECCHI FEDERICO SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
21 G5M GIAVARINI FILIPPO POL. COM. GHISALBESE A.S.D.
22 G5M RINALDI LORENZO TOKENS CICLI BETTONI COSTA VOLPINO
23 G5M BELOMETTI NICHOLAS POL. COM. GHISALBESE A.S.D.
24 G5M GIACOMINI ELIAN TEAM BIKE ROCKS
       
1 G5F BARCELLA SARA SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
2 G5F CARRARETTO LARA PAVAN FREE BIKE ASD
3 G5F MANENTI NOEMI POL. COM. GHISALBESE A.S.D.
4 G5F NAVA JESSICA SPEED BIKE SERIO
5 G5F SEGHEZZI SELENE POL. COM. GHISALBESE A.S.D.
6 G5F VILLA PETRA ASD TEAM BRAMATI
       
1 G6M PECIS MICHAEL SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
2 G6M GOZZI MARCO BIANCHI I.IDRO DRAIN
3 G6M PETRESINI DAVIDE SPIRANO CICLISMO
4 G6M BASSANI GABRIELE ASD TEAM BRAMATI
5 G6M MAFFI ANDREA SPIRANO CICLISMO
6 G6M GASPARINI SIMONE MTB FELICE GIMONDI
7 G6M MADASCHI SIMONE SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON
8 G6M FALCONI MATTEO OROBIE CUP MTB - A.S.D.
9 G6M PEZZOTTA CIUCA MADALIN GEORGE ASD TEAM BRAMATI
10 G6M BERTULETTI DANIELE MTB PARRE
11 G6M SEGHEZZI MANUEL POL. COM. GHISALBESE A.S.D.
12 G6M FORMOSO MATTIA MTB INCREA BRUGHERIO ASD
13 G6M ISENI ROBERTO SPIRANO CICLISMO
14 G6M COSSALI LUCA MTB PARRE
       
1 G6F BRAMATI LUCIA ASD TEAM BRAMATI
2 G6F COMETTI AURORA BIKERS PETOSINO SCUOLA MTB - A.S.D.
3 G6F COLLEONI VALENTINA OROBIE CUP MTB - A.S.D.
4 G6F CORTINOVIS SARA GRUPPO ALPINISTICO NEMBRESE MTB
5 G6F ROTA ELISA GRUPPO ALPINISTICO NEMBRESE MTB
6 G6F ARICI SOFIA SCUOLA MTB SAN PAOLO D'ARGON